Skip to main content

Community Governance Review Committee

23 September 2019 - onwards
Fixed
All
  • Members
  • Meetings
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Neil Bannister Member 16/10/2020 - current
Liberal democrats
Councillor Amanda Burrell Member 07/10/2019 - current
Conservative
Councillor Paul Dann Chairman 07/10/2019 - current
Conservative
Councillor Mrs Rosita Page Member 29/06/2020 - current
Conservative
Councillor Michael Rickman Member 10/10/2019 - current
Liberal democrats
Councillor Mrs Julie Simpson Member 07/10/2019 - current
Conservative
Councillor Simon Whelband Vice-Chair 07/10/2019 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

facebook twitter rss