Constitutional Review Committee

20 May 2013 - 19 May 2050
Fixed
All

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
12 November 201918:30TBCCouncil ChamberScheduled
11 March 202018:30TBCCouncil ChamberScheduled
18 June 202018:30TBCRemote MeetingScheduled
10 November 202018:30TBCRemote MeetingScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Barry Champion Member 29/06/2020 - current
Conservative
Councillor Paul Dann Member 29/06/2020 - current
Liberal democrats
Councillor Barbara Johnson Member 22/05/2019 - current
Conservative
Councillor Phillip King Member 24/05/2016 - current
Conservative
Councillor Sindy Modha Member 22/05/2019 - current
Conservative
Councillor Mrs Geraldine Robinson Member 22/05/2019 - current
Liberal democrats
Councillor Mrs Julie Simpson Member 22/05/2019 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

facebook twitter rss